هود قیمت مناسب چه ویژگی باید داشته باشد؟

هود قیمت مناسب محصولی است که کارایی ایده‌آلی داشته باشد. به عبارت دیگر در حین انتخاب و خرید هود معیارهای مختلفی دخیل هستند که قیمت مناسب، کیفیت خوب و عملکرد قابل قبول مهمترین آن‌ها به‌شمار می‌روند. در واقع هنگامی که شما قصد انتخاب هودی مناسب برای آشپزخانه خود دارید نباید صرفاً به دنبال محصولی باشید که قیمت پایینی دارد. بلکه باید هدف اصلی خود از خرید هود را نیز مدنظر قرار بدهید.

خرید هود آشپزخانه با قیمت ارزان اما ناکارآمد چندان خرید مناسبی به شمار نمی‌رود. پس باید بگوییم که منظور از هود قیمت مناسب محصولی است که ارزش صرف هزینه و خرید را برای شما داشته باشد. به نحوی که در کنار کیفیت و طول عمر مناسب، بتواند به شکل موثری بوی غذا و دود و دم ناشی از آشپزی را از فضای منزل دفع کند. اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ویژگی‌های هود و خوب دارید پیشنهاد می‌دهیم تا انتهای مطلب با ما همراه بمانید.

نقش هود قیمت مناسب در آشپزخانه

هود به منظور تهویه هوا، دفع بوی بد، جذب دود، جذب چربی و رطوبت ناشی از پخت غذا در آشپزخانه و بالای گاز نصب می‌شود. در واقع مهمترین وظیفه و کاربرد هود در آشپزخانه تهویه هوا است. در حال حاضر هود آشپزخانه علاوه‌بر تهویه در دکوراسیون و طراحی داخلی آشپزخانه نیست نقش بسیار موثری دارد. به نحوی که بسیاری از افراد از نقش اصلی هود که تصویه هوا است.

غافل شده و صرفاً همه تمرکز خود را روی مشخصات ظاهری و تاثیر آن بر دکوراسیون آشپزخانه می‌گذارند. هرچند نقش هود در دکوراسیون آشپزخانه در جایگاه خود مهم است و باید در حین انتخاب و خرید به این مقوله نیز به طور جدی داشت. اما نباید فراموش کرد که اصلی‌ترین وظیفه هود تهویه هوای مطبوع آشپزخانه است.

به عبارت دیگر هود آشپزخانه به صورت مستقیم با سلامت افراد حاضر در منزل ارتباط دارد. زیرا عدم تهویه مطبوع هوا و دفع دود و دم ناشی از پخت و پز سلامتی سیستم تنفسی انسان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. به همین دلیل باید گفت که هود قیمت مناسب هودی است برای تهویه به خوبی عمل کند و از قدرت کافی برای جذب و دفع ذرات آلوده موجود در فضای منزل برخوردار باشد.

هود قیمت مناسب خوب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

هود آشپزخانه باید قدرت مکش بالایی داشته باشد

قدرت مکش هود مهمترین و اصلی‌ترین معیار آن برای خرید است. زیرا هودی که قدرت مکش کافی ندارد عملکرد خوبی برای تهویه هوا نخواهد داشت. پس می‌توان نتیجه گرفت که هود قیمت مناسب هودی است که قدرت مکش بالا و عملکرد ایده آل، برای تهویه هوا دارد. قدرت مکش هود برحسب واحد فوت بر مکعب در یک دقیقه اندازه گیری می‌شود. به نحوی که هر چقدر عدد فوت بالاتر باشد به همان میزان عملکرد  هود در بازه زمانی یک دقیقه افزایش پیدا می‌کند.

هود قیمت مناسب باید طرح و رنگ مناسبی داشته باشد

هنگامی که شما تصمیم به خرید سینگ قیمت مناسب و هود قیمت مناسب برای آشپزخانه خود می‌گیرید، باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که از بین مدل‌های موجود گزینه‌ای را انتخاب کنید که از نظر طرح و رنگ تناسب لازم با دکوراسیون آشپزخانه شما را داشته باشد. همانطور که در مطالب قبلی نیز گفتیم طرح و مدل هود در دکوراسیون آشپزخانه نقش بسیار موثری دارد. پس اگر تناسب لازم بین هود و دیگر المان‌های موجود در آشپزخانه رعایت نشود مسلماً کیفیت دکوراسیون و نمای کلی آشپزخانه به هم خواهد ریخت. باید متذکر شویم که انتخاب مدل هود نیز  بسیار مهم است و در این باره باید بیش از هر چیزی سبک دکوراسیون آشپزخانه خود را مد نظر قرار دهید.

در حال حاضر هود آشپزخانه در انواع و اقسام مختلفی نظیر هود مخفی، هود جزیره‌ای، هود تلسکوپی، هود مورب، هود شومینه‌ای، هود زیر کابینتی و غیره در بازار وجود دارد. هرکدام از موارد نام برده مزایا و معایب و همچنین ویژگی‌های خاص خود را دارند. پس باید تلاش کنید از بین آن‌ها گزینه‌ای که از همه جهات بیشترین تناسب را با طراحی داخلی آشپزخانه شما دارد انتخاب کنید.

هود آشپزخانه باید از سیستم روشنایی خوبی برخوردار باشد

همانطور که مستحضر هستید هود آشپزخانه در بالای گاز تعبیه می‌شود و چراغ آن نقش پررنگی در روشن ساختن محدوده روی گاز دارد. از این رو یکی دیگر از مواردی که در حین انتخاب و خرید هود آشپزخانه قیمت مناسب باید مورد توجه قرار بگیرد نوع لامپ و سیستم روشنایی آن است.

هود قیمت مناسب باید صدای آرامی داشته باشد

هود قیمت مناسب آشپزخانه باید صدای آرامی داشته باشد. زیرا هودهایی که در حین کار صدای بلند و آزار دهنده‌ای دارند، آرامش اهل منزل را برهم می‌زنند. از این رو افرادی که تحمل صدای بلند هود را ندارند ترجیح می‌دهند آن را خاموش کنند. به این ترتیب هوای آشپزخانه تهویه نمی‌شود و بو و دود ناشی از پخت و پز غذا در فضای منزل پراکنده می‌ماند. شاید این موضوع از نظر بسیاری یک امر ساده و پیش‌پا افتاده باشد.

اما همانطور که گفتیم، واقعیت این است که عدم تهویه هوای آشپزخانه سلامت افراد حاضر در منزل را به خطر می‌اندازد. به طور کلی صدای مناسب برای هود حدوداً ۴ سونز است. بنابراین هر چقدر عدد ذکر شده بزرگتر باشد به همان میزان در حین کار صدای هود نیز بیشتر می‌شود. اما به طور کلی حداقل صدای هود ۴ و حداکثر آن ۸ سونز است. بنابراین هود هایی که در حین کار صدایی فراتر از محدوده ذکر شده ایجاد می‌کنند جزو موارد مناسب هود قیمت مناسب برای خرید به شمار نمی‌روند.

هود اشپزخانه باید متناسب با ابعاد گاز انتخاب شود

امروزه گازهای آشپزخانه از نظر طراحی و ابعاد نسبت به قبل تنوع بیشتری دارند. از آنجایی که هود قیمت مناسب یک آشپزخانه باید به طور کامل سطح روی گاز قیمت مناسب را پوشش دهد باید شما در حین انتخاب و خرید هود به این نکته نیز توجه داشته باشید و ابعاد هود را به نحوی انتخاب کنید که تناسب لازم با ابعاد اجاق گاز موجود در آشپزخانه را داشته باشد. زیرا در غیر این صورت نمی‌تواند عملکرد خوبی برای جذب و دفع دود و بخاری که از غذای در حال پخت در فضای آشپزخانه و منزل انتشار می‌یابد، داشته باشد.

هود قیمت مناسب باید فیلتر هوای ایده‌آلی بهره‌مند باشد

فیلتر هوای هود قیمت مناسب یکی از مهمترین اجزای تشکیل دهنده آن است. لازم به ذکر است که کیفیت هود با مهمترین وظیفه یا همان تهویه هوای هود، رابطه مستقیمی دارد. به عبارت دیگر هر چقدر که فیلتر هوای هود کیفیت خوب داشته باشد به تناسب عملکرد آن برای تهویه هوا نیز بهتر خواهد بود.

اگر فیلتر هود شما از نوع فیلتر آلومینیومی می‌باشد بهتر است که هر ماه یک بار آن را شستشو کنید. اما اگر فیلتر هوای هود آشپزخانه شما از نوع فیلتر زغالی است، از آنجایی که این دسته از فیلترها قابلیت شستشو ندارند باید هر چند ماه یکبار تعویض شوند. البته اگر هود انتخابی شما مجهز به نمایشگر هوشمند باشد، زمان تعویض و یا شستشوی فیلتر از طریق نمایشگر هود به شما اعلام می‌شود.

بهترین برند هود قیمت مناسب

در حال حاضر هود قیمت مناسب با برندهای بسیار متنوعی در بازار موجود است. مسلماً برندهایی که عملکرد خوبی دارند و توانسته‌اند محصولات با کیفیتی را به بازار عرضه کنند بیشتر از برندهای دیگر در راستای توجه قرار دارند. می‌دانید که تهیه محصولات باکیفیت مستلزم صرف هزینه بیشتر است. به همین دلیل به طور طبیعی هود که توسط برندهای معتبر و شناخته شده تولید و عرضه می‌شوند قیمت بیشتری دارند.

البته منظور ما این نیست که همه هودهای باکیفیت قیمت‌های بسیار بالایی دارند. بلکه هود آشپزخانه قیمت مناسب و با کیفیت نیز در بازار وجود دارد. منتهی برای آن که شما بتوانید یک هود با کیفیت را با قیمت مناسب بخرید  باید قبل از اقدام به خرید به خوبی در رابطه با هود و ویژگی های آن و همچنین برندهایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند تحقیق کرده و متناسب با اطلاعاتی که به دست می‌آورید گزینه مناسب برای خرید را انتخاب کنید.

نتیجه گیری

برای خرید هود قیمت مناسب گزینه‌های زیادی وجود دارند که باید به همه آن‌ها توجه داشته باشید. بنابراین صرفا توجه به قیمت و انتخاب ارزانترین هود نتیجه رضایت بخشی برای شما به همراه نخواهد داشت. زیرا باید بتوانید محصولی را انتخاب کنید که در قبال هزینه‌ای که برای خرید آن پرداخت می‌کنید بتوانید از آن نیز استفاده داشته باشید. هود مناسب هودی است که برای جذب و دفع و دود ناشی از پخت و پز غذا در آشپزخانه به خوبی عمل کند.

به عبارت دیگر هنگامی که در حین پخت و پز، هود آشپزخانه را روشن می‌کنید باید دیگر خبری از بو و دود غذای در حال پخت روی گاز نباشد. در غیر این صورت باید بگوییم که هود موجود در آشپزخانه شما فاقد کارآیی مناسب است و آنچنان که باید برای تهویه هوای آشپزخانه و منزل شما عملکرد مطلوبی ندارد. پس در چنین شرایطی باید به فکر خرید یک‌ هود قیمت مناسب با عملکرد خوب باشید.